"Her eylemin atası düşüncesidir." R.W. Emerson

Dr. Didem Küt

Psikoterapist / Öğretim Üyesi

Marmara Üniversitesi Lisans Eğitiminin ardından Psikoloji ve Felsefe master eğitimini 2006 yılında tamamlayarak  uzmanlığını aldı. Kadınlarda Bağlanma stillerinin patoloji ile ilişkisini konu alan doktora  tezi  ile Gelişim Psikoloji Doktora programını tamamlayarak "doktor" ünvanını almaya hak kazandı.  Arel Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak Çocuk-Ergen Klinik Psikoloji  Yüksek Lisans Öğrencilerine Ders Vermektedir. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü Lisans Öğrencisi ve Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Yüksek Lisans Öğrencisi olarak Öğrencilik hayatına devam etmektedir.

2004 yılından bu yana çeşitli  televizyon programlarına, gazete köşelerine ve dergilere  danışmanlık yapmış olan Dr. Didem Küt, 2008 yılından itibaren terapi konusuna ağırlık vererek, o günden bu yana kendi ofisinde danışanlarını görmeye devam etmektedir. Çeşitli yayın kuruluşlarına, bilgi danışmanlığı yapan Dr. Didem Küt,  okul ve kurumlarda eğitim, seminer  ve süpervizyon çalışmalarını gerçekleştirmektedir.


 Terapilerinde ağırlıklı olarak Dinamik Psikoterapiler (Masterson Psikoterapi) Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Varoluşçu Terapi ve Pozitif Psikoterapi yöntemlerini kullanmaktadır. Ayrıca danışanın sorunu, kişilik yapısına göre EMDR (Göz hareketleri duyarsızlaştırma-yeniden işleme) tekniklerini uygulamaktadır.

Psikanalitik Psikoterapi Masterson Yaklaşımı, Psikoterapi Enstitüsü, 

EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği – Dr. Murat DOKUR

Bilişsel Davranışçı Terapi Teknikleri Eğitimi,  Prof.Dr. Hakan TÜRKÇAPAR

EMDR Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü) Emre KONUK

Bütüncül Psikoterapi, Psikoterapi Enstitüsü

Rorschach ve Projektif Testler Dernegi'nin "Cocugun Ruhsal Dunyasinin Projektif Testlerle Degerlendirilmesi” egitimi Rorschach , CAT ve TAT(Çocuklar İçin Algı Testi) Eğitimi Yrd. Doç. Dr.Neslihan Zabcı

Oyun Terapisi Eğitimi, Psikologlar Derneği,
Çocuk Ve Ergenlik Donemi Ruh Sagligi Egitimi, P, Prof.Dr. Mucahit Öztürk
Günlük Hayatta Gestalt Teorisi- Doç. Dr. Nita Levi Scherler
Temel Nöroloji Kursu, Dr. Bülent Madi, Altis Danışmanlık
Psikolog ve Pedagoglar İçin Psikofarmakoloji- Prof. Dr. Yankı Yazgan
Çocuk ve Yetişkin Psikopatolojisi Yrd.Doç.Neslihan Zabcı
Travma Geçiren Çocuklara Müdahale Yöntemleri Eğitimi, Padem, Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim
Çocukta CBT Uygulamaları ve Agresyonu Azaltmakta Kontrol Becerilerinin Kazandırılması
Çocuk ve Yetişkinler için Algı, Kişilik, Projektif TESTLER, Eğitim ve Süpervizyon
İ. Ü. Psikiyatri Anabilim Dalı Sosyal Psikiyatri Servisi Sanat Psikoterapi Çalışma Grubu

  

Dr. Didem Küt 

İlginizi Çekebilir


Tarihte Çocuk Kavramı

Çocuk eski devirlerden beri toplumların ilgilendiği bir varlıktır. Ancak bu ilginin niteliği, kapsamı ve biçimi tarihsel gelişimde farklılıklar göstermektedir.


Fobi Nedir?

Her canlı, birey olarak varlığını tehdit eden ya da tehdit riski taşıyan varlık ve durumlardan içgüdüsel olarak kaçınır. İnsan bilincinde bu kaçınma, korku olarak algılanmaktadır.


Sosyal Fobi Nedir?

Sadece bir saniye için gözlerinizi kapatın ve bir odaya girdiğinizi ve orada bazı arkadaşlarınızı ve meslektaşlarınızı gördüğünüzü düşünün, birden yere doğru bakıyorsunuz ve üzerinizde hiçbir giysinin